
Helaas moeten we afscheid nemen van een geliefde inwoonster van Diergaarde Blijdorp. Aziatische leeuwin Shantee, in Rotterdam sinds 2005, werd vandaag uit haar lijden verlost. Ze is 19 jaar oud geworden, een respectabele leeftijd voor een katachtige.
Het laatste half jaar ging het snel bergafwaarts met haar. Ze werd steeds magerder en moest daarom worden bijgevoerd. Door slijtage aan haar rug had ze moeite met lopen en verkeerde ze zichtbaar in pijn. Nu haar lijdensweg uitzichtloos werd, is besloten haar in te slapen.
In 2006 beviel Shantee in het Roofdieren-Gebouw van twee meisjes: Mika en Bente. Shantee bleek een liefhebbende moeder, die haar jongen altijd in de gaten hield. Helaas kon ze niet voorkomen dat Mika in 2007 onwel werd, in de gracht viel en verdronk. In 2009 werden Shantee en de nieuwe man Kumar ouders van het vrouwtje Naui en in 2011 brachten ze de tweeling Shanto en Rani voort. In het zogeheten Leeuwenreservaat bij de monumentale Tweeling-Gebouwen leven nu nog drie leeuwen.